• 01.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg
  • 04.jpg
  • 05.jpg
  • 06.jpg
  • 07.jpg
  • 08.jpg
  • 09.jpg
  • 10.jpg
  • 11.jpg

O festiwalu

Klika słów o historii festiwalu oraz o organizatorach.

Historia festiwalu

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Piosenka na dobre i na złe" jest organizowany od 1993 roku. Co roku w festiwalu bierze udział przeszło 50 wykonawców. Co roku rośnie także poziom prezentacji. Festiwal został "powołany do życia" z inicjatywy ówczesnej kierownik Klubu osiedlowego "Dąb" pani Ireny Kortz, która jest "mamą chrzestną" tego festiwalu. W 1993 roku w festiwalu udział wzięło 35 solistów, duety oraz zespoły wokalne. Pięć lat później festiwal rozrósł się do rangi ogólnopolskiej. W 1998 roku w festiwalu udział wzięło 118 wykonawców (w tym soliści i zespoły).

W 2002 roku po raz pierwszy festiwal, ze względu na liczbę osób zainteresowanych udziałem, "rozbito" na dwa dni. W dniach 16-17 III 2002 odbył się X Jubileuszowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej WESOŁE PIOSENKI 2002. W festiwalu udział wzięło ok. 100 wykonawców z całej Polski. Zwycięzcy obdarowani zostali cennymi nagrodami.

W 2003 roku festiwal zawieszono z powodów finansowych. Usilne starania organizatorów, pozyskanie sponsorów festiwalu doprowadziły w 2004 roku do XI Festiwalu Wesołe Piosenki 2004. W 2004 roku oglądaliśmy zmagania 36 solistów. Podczas festiwalu wystąpiły gościnnie zespoły GAMA i SZYK nagrodzone ogromnymi brawami.

W 2010 roku "Festiwal Wesołe Piosenki" zmienił nazwę na: "Piosenka na dobre i na złe".

W roku 2011 wprowadzono obowiązek przesyłania nagrań demo przez uczestników oraz weryfikację wstępną.

Festiwal z każdym rokiem ewaluuje a jego organizatorzy dostosowują jego poziom do aktualnie panujących trendów oraz wymagań. Słuchamy i korzystamy z uwag przybyłych gości.

Od roku 2012 festiwal organizowany jest wyłącznie dla solistów. W roku 2014 w festiwalu wzięło udział 54 wykonawców w czterech kategoriach wiekowych. W 2015 swoje nagrania demo przesłało 131 osób z czego jury zakwalifikowało do udziału w II Etapie festiwalu 87 uczestników. Ostatecznie w festiwalu wzięło udział 78 wykonawców z całej Polski.

Festiwal realizowany jest w technice cyfrowej. Wykonywanie nagrań audio&video podczas festiwalu stało się olbrzymim ułatwieniem dla jurorów, którzy w każdej chwili mogą się do nich odwołać i podjąć właściwą decyzję.

Zaangażowanie informatyki w proces rekrutacji znacznie go ułatwia. Zgłoszenia na festiwal jak również wszystkie pozostałe formalności załatwiane są poprzez stronę internetową festiwalu.

Planujemy przywrócić transmisję on-line w internecie z przesłuchań konkursowych. Co roku odbywa się również głosowanie internetowe na "Najlepszego uczestnika eliminacji".

Od roku 2014 wszystkie osoby, które wystąpiły na naszej scenie mają aktywowany profil na stronie festiwalu, gdzie można zobaczyć filmy oraz posłuchać i pobrać nagranie audio-live z przesłuchań festiwalowych.

Od roku 2013 działa również profil festiwalu na facebooku gdzie publikowane są aktualne informacje oraz zdjęcia. Uczestnicy oraz szersze grono odbiorców może swobodnie komentować i zostawiać lajki.

Zapraszamy do Szczecina!


Organizatorzy

SINGERTON
Firma SINGERTON powstała w 2001 roku. Kilkanaście lat działalności wykształciło kilka kierunków, w które firma inwestuje i gdzie skupia energię. Wśród nich jest:
- Szkoła Muzyczna i Pracownia Technicznao
- Studio nagrań dźwiękowych i audiowizualnych
- Nagłośnienie i obsługa imprez muzycznych
- Tworzenie stron www oraz sklepów internetowych
- Dystrybucja towarów wellness na terenie kraju i europy
- Wynajem nieruchomości

O właścicielu firmy:
Tomasz Śpiewakmgr Tomasz Śpiewak

nauczyciel, multiinstrumentalista, aranżer, producent, reżyser dźwięku, przedsiębiorca.


Biografia: ur. dnia 19 listopada 1978 roku w Szczecinie. Z muzyką związany od dzieciństwa. Już jako dziecko uczęszczał na prywatne lekcje nauki gry. Potem kształcił się w dwóch kierunkach: informatyka oraz edukacja muzyczna. W roku 1998 został słuchaczem Katedry Edukacji Artystycznej na kierunku Wychowanie muzyczne w zakresie sztuki muzycznej. Wiedzę oraz umiejętności kompozytorskie pozyskał od wybitnych nauczycieli m.in.: prof. Bohdana Boguszewskiego, prof. Marka Jasińskiego, mgr Artura Cieślaka czy dr Mikołaja Szczęsnego. W 2001 roku rozpoczął pracę jako nauczyciel muzyki w szkole podstawowej. W tym samym roku otworzył Prywatną Szkołę Muzyczną i rozpoczął edukację dzieci i młodzieży w zakresie nauki gry na instrumentach muzycznych oraz emisji głosu. Biegle gra na instrumentach: fortepian, keyboard, gitara elektryczna, gitara klasyczna, gitara basowa, perkusja. W roku 2003 ukończył studia wyższe na w/w kierunku i uzyskał tytuł magistra. W tym samym roku rozszerzył prowadzoną przez siebie działalność o studio nagrań oraz tworzenie stron internetowych. Prowadzone przez niego studio nagrań umożliwia zapis 32 ścieżek jednocześnie z wykorzystaniem technologii cyfrowej. W studio powstają reklamy, dubbingi do filmów, tłumaczenia, audiobooki, nagrania polityków oraz nagrania solistów i zespołów muzycznych. W 2008 roku odszedł z pracy w szkole podstawowej by móc w większym stopniu poświęcić się swojej pasji.

Dorobek zawodowy:
W latach 1998 – 2003 śpiewał w grupie tenorów w chórze uniwersyteckim pod kierunkiem Eugeniusza Kusa, z którym koncertował w Polsce, w Niemczech oraz we Włoszech.

W latach 2001 – 2013 prowadził dziecięcy zespół wokalny GAMA, który ma na swoim koncie liczne nagrody. Zespół występował u boku takich gwiazd jak: Justyna Steczkowska, Natalia Kukulska, Olga Bończyk, Małgorzata Kożuchowska, Tadeusz Wasilewski. Z tym ostatnim zespół nagrał płytę. Grupa GAMA ma na swoim koncie wydanie pięciu (5) płyt z piosenkami dziecięcymi. Na płytach znajdują się również utwory autorskie napisane specjalnie dla zespołu GAMA przez Tomasza Śpiewak. Tomik jego utworów jest finalizowany i będzie dostępny w sprzedaży w niedalekiej przyszłości.

Oprócz zespołu GAMA prowadził również zespoły wokalne takie jak: Akolada, Szyk, Krzyk oraz instrumentalne: Alfa.

Od roku 2001 szkoli dzieci i młodzież w zakresie nauki gry na instrumentach muzycznych oraz emisji głosu. Zaczynał od kilku uczniów, dziś to prężnie działająca placówka, do której uczęszcza ponad 50 słuchaczy w wieku 6 – 70 lat.

Od roku 2001 jest liderem zespołu muzycznego. Ma na swoim koncie przegranych ponad 3000 godzin na scenie prowadząc najróżniejsze imprezy. W 2010 roku wraz z małżonką Agnieszką Śpiewak prowadził prestiżową imprezę 10 lecia międzynarodowej firmy Vision International People Group w Polsce, która odbyła się w Warszawie 6 listopada. W 2011 roku wraz z małżonką reprezentował Polskę na ogólnoświatowym zlocie młodych artystów w Moskwie na stadionie olimpijskim.

Działalność w zakresie tworzenia i produkcji aranżacji muzycznych rozpoczął w 2002 roku. Ma na swoim koncie wykonanie ponad 1000 podkładów muzycznych do utworów znanych z radia i telewizji.

Szkolił się u czołowych postaci z branży biznesu m.in. u: Blaira Singera, Harva Ekera, Toma Schreitera, Tonyego Robbinsa a także u Don Failla.

Brał udział w takich projektach jak: Przeczytaj lekturę, wciągnij się w kulturę gdzie współpracował z aktorami teatrów woj. zachodniopomorskiego (2014r.), Festiwal czytania realizowany przez Książnicę Pomorską przy udziale Krystyny Czubównej (2015r.).

Od roku 2001 przy współpracy Fundacji Kultury i Sportu Prawobrzeże współorganizuje festiwal piosenki dziecięcej i młodzieżowej Na dobre i na złe, który odbywa się w Szczecinie co roku w październiku.

Osobiście prowadzi studio nagrań oraz szkołę muzyczną.

SINGERTON Group
ul. Rydla 93
70-783 Szczecin
tel. +48 509 911 052
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.singerton.pl



Fundacja Prawobrzeże
Fundacja Kultury i Sportu "Prawobrzeże" powstała z inicjatywy Spółdzielni Mieszkaniowej "Dąb" w Szczecinie. Od 1994 roku pełni rolę animatora życia kulturalnego, sportowego, rekreacyjnego oraz realizuje inwestycje sportowe na terenie prawobrzeżnej części Szczecina.

W czterech klubach osiedlowych oraz w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym odbywają się zajęcia plastyczne, wokalne, instrumentalne, taneczne, rekreacyjne, sportowe, edukacyjne (w tym kursy komputerowe). Bogata oferta sprawia, że uczestnicy, to osoby w różnym wieku - najmłodsze dzieci uczęszczające na spotkania "Akademii Malucha" mają 3 lata, najstarszy uczestnik gimnastyki dla seniorów ma 80 lat. Ważną częścią działalności klubowej są spotkania środowiskowe. Klub "Dąb" jest miejscem spotkań osób niewidomych, diabetyków oraz Sybiraków. W okresie przerw wakacyjnych kluby stają się ośrodkami półkolonijnymi. Dzieci zyskują atrakcyjną ofertę spędzania wolnego czasu, a rodzice pewność fachowej opieki.

Fundacja jest promotorem amatorskiego ruchu artystycznego - organizuje konkursy o zasięgu międzynarodowym, ogólnopolskim i lokalnym. Chcąc zintegrować mieszkańców, fundacja, każdego roku organizuje kilka dużych imprez plenerowych. Podczas festynów rodzice wraz z sąsiadami mogą podziwiać dokonania dzieci działających w kołach artystycznych oraz bawić się na koncertach gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. Gwiazdami festynów byli, między innymi: De Mono, Czerwone Gitary, VOX, Jacek Wójcicki, Maciek Silski, kabaret RAK i Koń Polski. Fundacja prowadzi również projekty przyrodnicze i ekologiczne, których celem jest ukazanie walorów przyrodniczych województwa zachodniopomorskiego oraz zachęcenie Szczecinian do segregacji odpadów. Wyjątkowość Szczecina, który jest miastem wielokulturowym, zachęciła władze fundacji do realizacji projektów, które ukazują to bogactwo oraz przypominają historię regionu. Jednym z takich działań był festyn, podczas którego mniejszości narodowe zamieszkujące region - Niemcy, Romowie, Ukraińcy, Żydzi, zaprezentowali swoją kulturę.

Jedną z przyczyn powstania fundacji był brak osiedlowej bazy sportowej. Celem, który postawili sobie fundatorzy było wybudowanie kompleksu sportowego na osiedlu Bukowym. Zamysł ten udało się osiągnąć dzięki współpracy z Gminą Szczecin oraz Spółdzielnią Mieszkaniową "Dąb" - powstało Centrum Sportowo-Rekreacyjne. Mieszkańcy mają do swojej dyspozycji korty do tenisa ziemnego, boiska do koszykówki, siatkówki oraz stoły do tenisa stołowego i budynek zaplecza. Powstanie Centrum Sportowo-Rekreacyjnego zachęciło władze fundacji do zrealizowania kolejnej inwestycji - skate-parku.

Celem Fundacji jest pobudzanie aktywności kulturalnej i sportowej oraz podejmowanie różnych inicjatyw integrujących mieszkańców Szczecina i inne społeczności lokalne. Fundacja realizuje te cele poprzez:
- organizowanie różnych form pracy kulturalno-oświatowej,
- organizowanie działalności sportowej, rekreacyjnej i krajoznawczo-turystycznej,
- organizowanie różnych form wypoczynku,
- prowadzenie działalności w zakresie ekologii oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego,
- prowadzenie działalności inwestycyjnej w zakresie budowy obiektów kulturalnych i sportowych,
- nawiązanie współpracy i wymiany doświadczeń z podmiotami krajowymi i zagranicznymi,
- prowadzenie działalności na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami,
- prowadzenie działalności na rzecz osób niepełnosprawnych,
- działania na rzecz ochrony dóbr kultury i tradycji,
- działania na rzecz pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób,
- działania na rzecz profilaktyki i rozwiązywania problemów wynikających z uzależnień,
- wspieranie organizacji pozarządowych,
- promocję i organizację wolontariatu.

Wioleta Smykowska
Prezes Zarządu Fundacji Kultury i Sportu "Prawobrzeże"

Fundacja Kultury i Sportu "Prawobrzeże"
ul. Seledynowa 91a
70-781 Szczecin
tel./fax. +48 91 463 17 44
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.prawobrzeze.org.pl


Organizatorzy festiwalu