• 01.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg
  • 04.jpg
  • 05.jpg
  • 06.jpg
  • 07.jpg
  • 08.jpg
  • 09.jpg
  • 10.jpg
  • 11.jpg

Jury

Poniżej prezentujemy członków jury, którzy zasiadali w komisji w latach ubiegłych.

Agata Buczkowska

Agata Buczkowska Wokalistka zespołu „Ich Troje”. Uczestniczka VII edycji programu "The Voice Of Poland". Laureatka wielu prestiżowych festiwali w kraju jak i za granicą m.in. Grand Prix – Ogólnopolski Festiwal Piosenki - Widuchowa 2015r., Grand Prix- Ogólnopolski Festiwal - Legnica 2015r., Grand Prix- Ogólnopolski Festiwal - Połczyn Zdrój 2015r., Grand Prix- Międzynarodowy Festiwal „We 21 st Century” Bułgaria 2015r., GRAND PRIX na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Malta International Singer`s Festiwal" 2016r. Objęta była patronatem przez EUROFESTIWALE Polska.

Ponadto: wygrała I edycję konkursu „Radio Young Stars” - organizowanego przez My Music Poznań – Wytwórnię płytową, którego główną nagrodą było nagranie singla i teledysku. Śpiewu uczyła się pod kierunkiem pani mgr. Małgorzaty Izban – Szkoła Muzyczna CASIO w Wałczu. Warsztat Wokalny szkoliła również pod okiem Janusza Józefowicza, Janusza Stokłosy oraz nauczycieli z teatru muzycznego Buffo w Warszawie. Jest także dwukrotną zdobywczynią I miejsca w festiwalu „Piosenka na dobre i na złe” w latach 2013 kat. 13-15 lat i 2014 kat. 16-19 lat.

Obecnie uczęszcza do ZPSM II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale wokalno-estradowym.

Członek jury w roku 2017

Iwona Górewicz

Iwona Górewicz Ukończyła Wydział Wokalny w Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Wydział instrumentalny Średniej Szkoły Muzycznej w klasie fortepianu. Od 1993 r. członek rzeczywisty Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów Śpiewu z siedzibą we Wrocławiu. Przez 13 lat solistka Opery na Zamku a obecnie nauczyciel śpiewu solowego w Zespole Szkół Muzycznych w Szczecinie (ze stażem 37 lat). Występowała m. in. w takich spektaklach jak: Traviata, Bajkowa Parada czy Jaś i Małgosia.

Wykształciła wielu uczniów, których Opera na Zamku jest aktualnym miejscem pracy m. in.: Piotra Zgorzelskiego, Marcina Scecha, Ilony Krzywickiej, Michała Partyki, Karola Lizaka, Agaty Wilczyńskiej... to tylko niektóre nazwiska osób, które kreują główne role w przedstawieniach operowych.

Członek jury w latach 2014, 2015, 2016, 2017

Andrzej Grochowski

Andrzej Grochowski Mgr Sztuki, studiował w Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Śpiew solowy, potem w Akademii Muzycznej w Poznaniu gdzie ukończył Wydział Wychowania Muzycznego. Krakowskie Wydawnictwo Muzyczne w 1992 roku wydało jego autorską płytę pt. "Dziecięcy Świat". Jest dwukrotnym laureatem Konkursu Kompozytorskiego w Krakowie. Jako pedagog wykształcił wielu laureatów konkursów między innymi w Koninie, Krakowie -"Nowa Piosenka w Starym Krakowie", Lublinie, Olecku ,Budapeszcie, Sankt Petersburgu i wielu innych konkursów w kraju.

Wraz z uczniami uczestniczył w ok. 400 koncertach w kraju i poza granicami Polski. Od 1986 roku jest jurorem konkursów i festiwali muzycznych odbywających się na terenie kraju.

Członek jury w latach 2014, 2015, 2016

Michał Grobelny

Michał Grobelny Wszechstronny muzyk, wokalista mający na swoim koncie wiele telewizyjnych występów w programach takich jak Twoja Twarz Brzmi Znajomo, The Voice of Poland, Szansa na sukces, Mam Talent. Na co dzień można go oglądać w programie Jaka to melodia. Znany jest również gdyńskiej publiczności jako jedna z głównych postaci w musicalu Notre Dame de Paris, gdzie gra Quasimodo. Jest kompozytorem, pianistą i autorem tekstów. Na portalu YouTube znajdu'je się już kilka utworów twórczości Michała np. Wszystko jedno, Żegnaj więc, oraz niedawno wydany utwór świąteczny Niech te święta będą dobre".

Aktualnie pracuje nad swoją debiutancką płytą. Michał regularnie koncertuje ze swoim autorskim materiałem jak i bierze udział w wielu w koncertach, na których występował z takimi osobowościami jak Paulina Przybysz, Mika Urbaniak, Justyna Steczkowska, Dorota Miśkiewicz, Mietek Szcześniak, Liber, czy zespoły Afromental i Varius Manx. Był zapraszany na różne telewizyjne przedsięwzięcia min. Jesienna ramówka TVP, 80. plebiscyt Przeglądu Sportowego (TVP1), The Voice of Poland. dodatkowo został również gościem świątecznego odcinka Familiady, gdzie znalazł się w jednej drużynie razem z Liberem, Tomkiem Kammelem i Julą!

Gość specjalny na jubileuszu 25-lecia festiwalu w 2018 roku.

Angelika Naguszewska

Angelika NaguszewskaJuż jako dziecko występo- wała w spektaklach, m. in. w "Skrzypku na dachu" w Operze na Zamku w Szczecinie. Naukę śpiewu rozpoczęła u p. Elżbiety Sawickiej. Ukończyła Wydział Wokalno – Aktorski na Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. W 2006 roku zadebiutowała w Teatrze Wielkim w Poznaniu partią Mercedes („Carmen” / G. Bizet). Jeszcze podczas studiów występowała w Operze na Zamku w Szczecinie i Operze Nova w Bydgoszczy. Przez lata była członkiem Accademia di Montegral, z którą koncertowała we Włoszech, Austrii i Niemczech. Brała udział w festiwalach muzycznych: Festiwal Hoffmanowski w Teatrze Wielkim w Poznaniu, Tiroler Festspiele Erl, Uijeongbu Music Theatre Festival (Korea Południowa).

Od wielu lat współpracuje z Teatrem la Fayette ze Szczecina. Swoje umiejętności doskonali na kursach mistrzowskich prowadzonych przez: prof. T. Żylis-Gara, prof. H. Łazarską, prof. P. Kusiewicza, prof. W. Maciejowskiego, prof. K. Häger, prof. L. Jasnsen. Stale ulepsza swój warsztat wokalny, od roku pod okiem Aleksandry Novina-Chacińskiej. Uczestniczyła w I Akademii Operowej Sztuki Wokalnej w Operze Śląskiej w Bytomiu. Śpiewała pod kierownictwem m. in. takich dyrygentów jak: M. Dondajewski, A. Gref, G. Kuhn, T. Serafin, W. Kunc, D. Linton-France, E. Kus, W. Lacey, M. Steidler. W swoim repertuarze posiada partie operowe, operetkowe, musicalowe, pieśni kompozytorów polskich i zagranicznych oraz altowe partie w muzyce oratoryjno-kantatowej. Od kilku lat zasiada w jury konkursów wokalnych dla dzieci i młodzieży.

Członek jury w latach 2014, 2015, 2016

Paulina Lemańska

Pauline Lemańska Wokalistka, trener emisji głosu, dyrygent chóralny, muzykoterapeutka i pianistka. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. Oskara Kolberga w Szczecinku w klasie fortepianu. Absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie na Wydziale Edukacji Muzycznej oraz Akademii Pomorskiej w Słupsku (kierunek: muzykoterapia z psychoprofilaktyką stresu). Ukończyła I stopień Associated Board of the Royal Schools of Music (Rada Brytyjskich Królewskich Szkół Muzycznych) ze śpiewu z oceną celującą. Obecnie nadal rozwija swój warsztat na studiach wokalnych w Akademii Sztuki w Szczecinie, specjalizacja - śpiew solowy.

Jako nauczyciel emisji głosu współpracowała m.in z Filharmonią im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie oraz szkołami muzycznymi i innymi ośrodkami kultury na terenie Szczecina i województwa zachodniopomorskiego. Uczestniczyła czynnie w wielu warsztatach dyrygenckich, emisji głosu, śpiewu oraz konferencjach metodycznych m.in. we Wrocławiu, Olsztynie, Katowicach i Szczecinie pobierając nauki u wybitnych dyrygentów i pedagogów śpiewu m.in. Vytautas'a Miskinis'a, Sissy Handler, Rogera Treece'a, Ewy Marciniec i Agnieszki Franków-Żelazny.

W swojej pracy kieruje się założeniem, że nauka śpiewu nie wiąże się tylko z poprawną emisją głosu, ale jest to również praca nad wiarą w siebie i nad pozbyciem się ograniczających przekonań. Twórca i organizatorka warsztatów emisji głosu opartych na świadomej pracy oddechu, głosu i ciała.

Członek jury w roku 2017

Organizatorzy festiwalu