Jury
Poniżej prezentujemy członków jury, którzy zasiadali w komisji w latach ubiegłych.
Agata Buczkowska

Ponadto: wygrała I edycję konkursu „Radio Young Stars” - organizowanego przez My Music Poznań – Wytwórnię płytową, którego główną nagrodą było nagranie singla i teledysku. Śpiewu uczyła się pod kierunkiem pani mgr. Małgorzaty Izban – Szkoła Muzyczna CASIO w Wałczu. Warsztat Wokalny szkoliła również pod okiem Janusza Józefowicza, Janusza Stokłosy oraz nauczycieli z teatru muzycznego Buffo w Warszawie. Jest także dwukrotną zdobywczynią I miejsca w festiwalu „Piosenka na dobre i na złe” w latach 2013 kat. 13-15 lat i 2014 kat. 16-19 lat.
Obecnie uczęszcza do ZPSM II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale wokalno-estradowym.
Członek jury w roku 2017
Iwona Górewicz

Wykształciła wielu uczniów, których Opera na Zamku jest aktualnym miejscem pracy m. in.: Piotra Zgorzelskiego, Marcina Scecha, Ilony Krzywickiej, Michała Partyki, Karola Lizaka, Agaty Wilczyńskiej... to tylko niektóre nazwiska osób, które kreują główne role w przedstawieniach operowych.
Członek jury w latach 2014, 2015, 2016, 2017
Andrzej Grochowski

Wraz z uczniami uczestniczył w ok. 400 koncertach w kraju i poza granicami Polski. Od 1986 roku jest jurorem konkursów i festiwali muzycznych odbywających się na terenie kraju.
Członek jury w latach 2014, 2015, 2016
Michał Grobelny

Aktualnie pracuje nad swoją debiutancką płytą. Michał regularnie koncertuje ze swoim autorskim materiałem jak i bierze udział w wielu w koncertach, na których występował z takimi osobowościami jak Paulina Przybysz, Mika Urbaniak, Justyna Steczkowska, Dorota Miśkiewicz, Mietek Szcześniak, Liber, czy zespoły Afromental i Varius Manx. Był zapraszany na różne telewizyjne przedsięwzięcia min. Jesienna ramówka TVP, 80. plebiscyt Przeglądu Sportowego (TVP1), The Voice of Poland. dodatkowo został również gościem świątecznego odcinka Familiady, gdzie znalazł się w jednej drużynie razem z Liberem, Tomkiem Kammelem i Julą!
Gość specjalny na jubileuszu 25-lecia festiwalu w 2018 roku.
Angelika Naguszewska

Od wielu lat współpracuje z Teatrem la Fayette ze Szczecina. Swoje umiejętności doskonali na kursach mistrzowskich prowadzonych przez: prof. T. Żylis-Gara, prof. H. Łazarską, prof. P. Kusiewicza, prof. W. Maciejowskiego, prof. K. Häger, prof. L. Jasnsen. Stale ulepsza swój warsztat wokalny, od roku pod okiem Aleksandry Novina-Chacińskiej. Uczestniczyła w I Akademii Operowej Sztuki Wokalnej w Operze Śląskiej w Bytomiu. Śpiewała pod kierownictwem m. in. takich dyrygentów jak: M. Dondajewski, A. Gref, G. Kuhn, T. Serafin, W. Kunc, D. Linton-France, E. Kus, W. Lacey, M. Steidler. W swoim repertuarze posiada partie operowe, operetkowe, musicalowe, pieśni kompozytorów polskich i zagranicznych oraz altowe partie w muzyce oratoryjno-kantatowej. Od kilku lat zasiada w jury konkursów wokalnych dla dzieci i młodzieży.
Członek jury w latach 2014, 2015, 2016
Paulina Lemańska

Jako nauczyciel emisji głosu współpracowała m.in z Filharmonią im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie oraz szkołami muzycznymi i innymi ośrodkami kultury na terenie Szczecina i województwa zachodniopomorskiego. Uczestniczyła czynnie w wielu warsztatach dyrygenckich, emisji głosu, śpiewu oraz konferencjach metodycznych m.in. we Wrocławiu, Olsztynie, Katowicach i Szczecinie pobierając nauki u wybitnych dyrygentów i pedagogów śpiewu m.in. Vytautas'a Miskinis'a, Sissy Handler, Rogera Treece'a, Ewy Marciniec i Agnieszki Franków-Żelazny.
W swojej pracy kieruje się założeniem, że nauka śpiewu nie wiąże się tylko z poprawną emisją głosu, ale jest to również praca nad wiarą w siebie i nad pozbyciem się ograniczających przekonań. Twórca i organizatorka warsztatów emisji głosu opartych na świadomej pracy oddechu, głosu i ciała.
Członek jury w roku 2017